Wszelkie zdarzenia drogowe, w których doszło do uszkodzenia pojazdów, wymagają sprawnej obsługi. Ważne jest, aby osoba poszkodowana mogła w trybie pilnym wrócić do wykonywania swoich służbowych lub prywatnych obowiązków, nawet gdy orzeczona zostanie szkoda całkowita. Jeżeli Ciebie spotka taka sytuacja, wybierz profesjonalną pomoc drogową, a tym samym wszechstronne usługi, których koszty pokryje ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia.

Kwestie oczywiste dla firm oferujących profesjonalną pomoc drogową

Część kierowców ma w samochodzie wizytówkę firmy zajmującej się pomocą drogową lub odpowiedni numer zapisany w telefonie. Jeżeli jednak nie należysz do tych osób, bez trudu znajdziesz konkretną ofertę w Internecie, a możesz tego potrzebować, gdy dojdzie już do kolizji lub wypadku. Jako osoba poszkodowana wybierz propozycję wszechstronną, aby w ramach polisy OC sprawcy móc skorzystać z kompleksowej pomocy.

Pomoc drogowa - umowa wynajmu auta z OC sprawcySpośród działań, które mają bezpośrednie przełożenie na oszczędności, czyli takich, za które nie zapłacisz z własnych środków, najważniejsze są:

  1. Pomoc i holowanie po wypadku/kolizji – gdy zostaną wykonane wszystkie niezbędne czynności na miejscu zdarzenia, Twój pojazd zostanie odholowany na przykład do wskazanego autoserwisu lub pod inny adres, taki jak Twoje miejsca zamieszkania.
  2. Wynajem auta zastępczego – szeroki zasób aut z wypożyczalni samochodów pozwoli wybrać Ci pojazd tej samej klasy, o tej samej lub podobnej funkcjonalności, aby wypożyczone auto było zgodne z normami wynajmu aut zastępczych.
  3. Likwidacja szkody – jeżeli pojazd będzie naprawiany, ważne jest odpowiednie wybranie warsztatu mechanicznego lub blacharsko-lakierniczego; przywrócenie pojazdowi pełnej sprawności i wyglądu sprzed wypadku to warunek konieczny udanej naprawy.
  4. Zabezpieczenie auta po kolizji – w przypadku znacznych szkód lub w innej sytuacji, gdy samochód ma obejrzeć rzeczoznawca, auto należy usunąć z miejsca zdarzenia i zabezpieczyć tak, aby nie stwarzało zagrożenia na drodze.
  5. Rozliczenie z ubezpieczalnią – czasochłonne kwestie formalne również możesz powierzyć firmie z branży autopomocy; otrzymywać będziesz wszystkie istotne informacje o kolejnych etapach działań związanych z postępami prac w kwestii likwidacji szkody.

Nawet w przypadku niewielkich napraw warto skorzystać z polisy OC sprawcy, aby przywrócić własne auto do nienagannego stanu lub mieć czas na zakup nowego pojazdu.

Auto pod wskazany adres w ramach pomocy drogowej

Przysługująca Ci możliwość wynajmu samochodu z OC sprawcy jest również znacznie ułatwiana przez firmy świadczące usługi pomocy drogowej. Najkorzystniejszym rozwiązaniem okazać się może takie, gdy usługi pomocy drogowej połączone są z wypożyczaniem aut. W tej sytuacji znacznie skraca się czas oczekiwania na auto zastępcze, ponieważ często jest ono dostarczane wraz z przyjazdem lawety. Ma to znaczenie, jeśli do kolizji doszło podczas Twojej podróży na wakacje oraz w innych okolicznościach, kiedy problemem jest konieczność nagłej zmiany planów.

Wynajem auta zastępczego w ramach standardowej procedury mógłby się dla Ciebie wiązać z ograniczeniami co do odległości. W przypadku, gdy jesteś osobą poszkodowaną i realizowana jest dla Ciebie pomoc z OC sprawcy, wystarczy, że usługodawca obejmuje swoim zasięgiem daną strefę. Nie poniesiesz ani kosztów podstawowych, ani dodatkowych z tytułu odległości miejsca zdarzenia.

Pomoc drogowa – niezawodny partner w zdarzeniach losowych

Nie sposób przewidzieć własnego uczestnictwa w określonych wypadkach czy kolizjach, dlatego warto zawsze korzystać z fachowej pomocy, gdy już zdarzenie takie nastąpi, a Ty będziesz potrzebować solidnej obsługi w wielu aspektach. Nowoczesna pomoc drogowa to liczne korzyści oraz minimum formalności.

Podobne artykuły
Napisz do nas

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się.

Tekst nieczytelny? Zmień go.