Konieczność holowania auta ma miejsce zazwyczaj po kolizji, po wypadku lub gdy z określonych przyczyn niemożliwe jest uruchomienie silnika i dalsza jazda. Przewożony w bezpieczny sposób samochód to niezbędne minimum, aby zapobiec dalszym usterkom, dlatego skorzystanie z fachowych usług pozwoli Ci zadbać o transport pojazdu na przykład do autoserwisu lub na Twoją posesję. Z taką usługą wiążą się zazwyczaj atuty, składają się na całość działania wybranej pomocy drogowej.

Co warto wiedzieć o profesjonalnym holowaniu?

Z omawianym tematem nie powinna Ci się kojarzyć wyłącznie sąsiedzka pomoc i holowanie przy użyciu linki holowniczej, ponieważ współcześni usługodawcy zapewniają wysokie standardy oraz niezbędne zabezpieczenia, aby do minimum ograniczyć wszelkie ryzyko powstania ewentualnych kolejnych uszkodzeń.

Holowanie auta lawetą

1. Holowanie aut sportowych i zabytkowych

Zarówno na okoliczność uszkodzenia takich pojazdów, jak też w sytuacji, gdy należy je przewieźć z innych przyczyn, potrzebna jest do tego odpowiednia platforma transportowa. W przypadku aut sportowych wyznacznikiem jest tutaj niskie zawieszenie (niezbędny odpowiedni najazd na lawetę), a zabytkowych – konstrukcja, której wiekowość wymaga odpowiednich zabezpieczeń.

2. Fachowa pomoc niezależnie od okoliczności

O holowaniu należy pomyśleć nie tylko w obliczu kolizji lub wypadku, lecz także wtedy, gdy wielokrotne próby uruchomienia silnika okazują się nieskuteczne w trakcie podróży, lub gdy zakupione auto nie posiada ważnego ubezpieczenia. W każdej sytuacji, kiedy Twój pojazd nie powinien uczestniczyć w ruchu drogowym, skorzystaj z autopomocy.

3. Możesz skorzystać z tej usługi na koszt sprawcy zdarzenia

Standardowo usługi pomocy drogowej są odpłatne, natomiast nie poniesiesz żadnych kosztów, gdy Twoje auto holowane jest z OC sprawcy. W sytuacji, gdy sprawca nie ma ważnego OC lub gdy niemożliwe jest ustalenie tożsamości tej osoby (np. ucieczka z miejsca wypadku), za działania holownicze zapłaci na określonych warunkach Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Auto zastępcze z OC sprawcy to również udogodnienie, z którego możesz skorzystać.

4. Opcje pomocy przed holowaniem Twojego pojazdu

Alternatywą dla holowania są inne możliwości, w wyniku których samochód będzie ponownie gotów do dalszego użytkowania. Przykładem może być zmiana koła w przypadku przebitej opony lub uszkodzonej felgi, dostarczenie paliwa w kanistrze lub szybka naprawa drobnych usterek bez konieczności odwożenia auta do serwisu samochodowego.

5. Na lawecie przewożone są nie tylko auta osobowe

W ramach autopomocy holowane są najczęściej samochody osobowe z racji ich liczebności na drogach, natomiast często Klientami firm holowniczych są również właściciele pojazdów dostawczych, a zdarza się również holowanie motocykli, skuterów, czy quadów. Odpowiednie najazdy na lawetę oraz solidne zabezpieczenia to gwarancja, że Twój pojazd będzie bezpieczny.

Ogół czynności związanych z holowaniem – o to zadbano już wcześniej

Nawet firmy początkujące w branży autopomocy mają często zadowalający zakres usług, ponieważ mimo napływu nowych aut i wzrostu liczby kierowców potrzeby dotyczące holowania pojazdów są niemal niezmienne. Można zatem z powodzeniem odpowiadać na te potrzeby, świadcząc profesjonalne wsparcie. Taka asysta to pewność, że Twój pojazd będzie przetransportowany do miejsca docelowego w takim stanie, w jakim zostanie odebrany przez usługodawcę.

Kontaktując się z wybraną firmą, możesz zapytać o szczegóły dotyczące holowania, najczęściej jednak sytuacja wymaga sprawnych i szybkich działań, więc firmy zajmujące się autopomocą już wcześniej dbają o takie rozbudowanie gamy swoich działań, aby spełnić oczekiwania potencjalnych Klientów. Podstawą jest zawsze odpowiedni pojazd i sprzęt holowniczy oraz wykwalifikowana kadra.

Jeden telefon, aby wspomóc się profesjonalnym holowaniem auta

Gdy laweta pomocy drogowej dotrze pod wskazany przez Ciebie adres, w tym również poza miasto do określonego punktu na drodze, wykonane zostaną wszystkie czynności związane z bezpiecznym holowaniem, a auto odjedzie na lawecie, pomoc usługodawcy może trwać nadal. Przykładem jest kontakt z ubezpieczycielami – Twoim lub sprawcy zdarzenia drogowego, zależnie od sytuacji, a także doradztwo w kwestii likwidacji szkody i wynajem auta zastępczego. Wybierz zatem usługodawcę oferującego wszechstronne, kompleksowe działania i dodaj jego numer do swojej listy kontaktów.

Podobne artykuły
Napisz do nas

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się.

Tekst nieczytelny? Zmień go.