Wypożyczalnia aut działa na konkurencyjnym rynku, dlatego firmy starają się wyróżnić i przyciągnąć klientów atrakcyjnymi cenami, rozbudowaną flotą oraz korzystnymi warunkami najmu. Coraz częściej podstawowa oferta rozbudowywana jest o usługi dodatkowe. Co można znaleźć w ofertach polskich wypożyczalni?

Wypożyczalnia aut – oferta aut zastępczych

Podstawą oferty większości wypożyczalni jest wynajem średnioterminowy i krótkoterminowy samochodów osobowych. Często floty wzbogacane są również o busy i samochody dostawcze, które sprawdzają się m.in. podczas podróży na rodzinne lub biznesowe imprezy, do przewozu towarów, podczas przeprowadzek. Specjalnie dla firm przygotowywany jest wynajem długoterminowy, pozwalający wzbogacić służbową flotę o kolejne pojazdy, bez konieczności ich zakupu na kredyt.

Wypożyczalnia aut coraz częściej proponuje również wynajem samochodu z OC sprawcy. Auta zastępcze pozwalają uzyskać środek transportu na czas naprawy pojazdu, który uległ wypadkowi. Wypożyczalnie umożliwiają rozliczenia bezgotówkowe. W razie wypadku lub kolizji drogowej, należy spisać stosowne oświadczenie (najczęściej zajmuje się tym policja), które zostanie przedstawione pracownikowi Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Koszt wynajmu jest pokrywany z polisy OC sprawcy wypadku. Poszkodowany nie musi dopełniać formalności, ponieważ zajmuje się tym wypożyczalnia.

Dostawa samochodu

Wypożyczalnia samochodów coraz częściej zapewnia swoim klientom elastyczne usługi dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Pojazdy można rezerwować online, a przedstawiciele firmy mogą je dostarczyć do domu, firmy lub pod inny wybrany adres na terenie określonego miasta bądź województwa (wiele wypożyczalni działa także w całej Polsce). W podobny sposób można również zwrócić kluczyki – odbiera je pracownik wypożyczalni we wcześniej ustalonym miejscu.

Wynajem auta z kierowcą

W ofertach wielu wypożyczalni dostępny jest także wynajem samochodów z kierowcą. Tego typu usługa najczęściej dotyczy luksusowych limuzyn i aut klasy Premium. Z ofert korzystają m.in. firmy i instytucje, które organizują ważne konferencje, sympozja lub rozmowy biznesowe. Kontrahenci VIP są odbierani z lotnisk lub dworców kolejowych i dowożeni na miejsce imprezy czy negocjacji biznesowych. Kierowca często pozostaje również do ich dyspozycji (np. dowozi ich do hotelu, na zakupy lub na wycieczkę po mieście wraz z przewodnikiem).

Wynajem aut z kierowcą często dotyczy eleganckich limuzyn na wesele. W tym przypadku, kierowca dowozi Parę Młodą do kościoła lub USC oraz do sali weselnej. Klienci mogą zamówić obsługę przez kierowcę ubranego w stylowy uniform.

Przewóz osób

Wypożyczalnia aut swoją ofertę może rozszerzyć o przewóz osób. Takie usługi dostępne są w ofercie firm zajmujących się wynajmem busów. Dostępne są zarówno przewozy krajowe, jak i międzynarodowe (np. na terenie Unii Europejskiej). W przypadku przewozów zagranicznych, kierowcy znają określone trasy i mówią po angielsku.

Trasy są obsługiwane busami 9-osobowymi oraz większymi pojazdami mieszczącymi 17 lub 21 osób. Auta posiadają komfortowe fotele z pasami dla pasażerów. Często przy każdym siedzeniu przewidziane jest oddzielne oświetlenie i gniazda USB. Samochody są klimatyzowane, posiadają wydajne ogrzewanie i zestaw multimediów (np. odtwarzacze CD, TV). To sprawia, że podróż jest bardzo komfortowa.

Przewozy najczęściej zamawiane są przez organizatorów imprez (np. przedsiębiorstwa z różnych branż, firmy eventowe), biura turystyczne, szkoły, uczelnie.

Transport towarów

Kolejną dodatkową usługą, którą oferują niektóre wypożyczalnie samochodów, jest transport towarów. Dotyczy to m.in. dowozu mebli czy sprzętu AGD zamówionego w sklepach, przewozu materiałów budowlanych, obsługi przeprowadzek. Rozbudowa oferty pozwala wypożyczalniom na zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku.

Relokacja pojazdów

Niektóre wypożyczalnie aut proponują możliwość relokacji pojazdu. Usługa ta polega na dostarczeniu samochodu, pozostawionego w określonym miejscu, pod adres podany przez klienta. Relokacja zwykle kierowana jest w stronę firm dysponujących rozbudowaną flotą służbową.

Podsumowanie

Wypożyczalnia aut coraz częściej rozbudowuje swoją ofertę o dodatkowe usługi, które pozwalają jej wyróżnić się spośród konkurencji. Wśród świadczonych usług pojawia się m.in. bezgotówkowy wynajem samochodów z OC sprawcy wypadku, wynajem samochodu z kierowcą, przewóz osób oraz transport towarów.

Podobne artykuły
Napisz do nas

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się.

Tekst nieczytelny? Zmień go.