Mieszkańcy miasta coraz częściej dla własnej wygody korzystają z wypożyczalni aut w Białymstoku. W różnych okolicznościach nieograniczona mobilność jest nie do przecenienia, a życie w mieście często niemal wymusza korzystanie z samochodu – na co dzień i od święta. Jakie więc auto wybrać? Oto kilka podpowiedzi od WRC Cars.

Jak jeździ się po mieście

Decydując się na wypożyczenie auta do codziennego użytkowania, dobrze wziąć pod uwagę specyfikę jazdy po mieście. Co ma znaczenie przy wyborze?

  • Korki – powszechnie wiadomo, że im większe miasto, tym większy ruch i spore utrudnienia. W takich warunkach dobrze mieć do dyspozycji ekonomiczny samochód, który nie będzie generował nadmiernych kosztów użytkowania.
  • Mało miejsca do parkowania – to kolejna miejska bolączka: na osiedlach, w centrach, pod miejscami pracy brakuje nieraz miejsc do parkowania, dlatego lepiej sprawdzają się niewielkie gabarytowo, ergonomiczne samochody, którymi łatwiej manewrować przy parkowaniu.
  • Przeznaczenie samochodu – ważne też, jak będziesz użytkować samochód: czy w pojedynkę (sprawdzi się mały, trzydrzwiowy model) czy z rodziną (wygodniejsze będą modele pięciodrzwiowe).

W dobrze skomponowanej flocie pojazdów z wypożyczalni aut w Białymstoku znajdziesz modele, które spełnią wszystkie te wymagania. Poszczególne samochody posiadają bogate wyposażenie, które dodatkowo sprawi, że jazda po mieście nie będzie uciążliwa ani latem (klimatyzacja), ani zimą (podgrzewane siedzenia).

A co z silnikiem?

Generalnie wypożyczalnie aut z Białegostoku oferują dwie opcje silnika: benzynową oraz diesel. Co trzeba o nich wiedzieć, wybierając auto do miejskiej jazy?

  • BENZYNA – prosta konstrukcja silnika benzynowego sprawdza się na krótkich odcinkach, pozwala zachować dynamikę jazdy, niestraszna mu jazda na zimnym silniku i częste postoje;
  • DIESEL – lepiej sprawdza się na dłuższych trasach, spodoba się dynamicznym kierowcom, którzy lubią szybką jazdę; ze względu na specyfikę konstrukcji wymaga specyficznego użytkowania – odczekania chwili po uruchomieniu i chwili przed wyłączeniem silnika.

Udając się do wypożyczalni aut w Białymstoku dobrze już na wstępie powiedzieć, w jakich warunkach samochód będzie użytkowany.

Określ swoje potrzeby

Podsumowując: wybierając miejskie auto bierz pod uwagę nie tylko ekonomiczność, ale też zwrotność i komfort, którego potrzebujesz Ty i Twoi pasażerowie. Samochody z wypożyczalni to na ogół nowoczesne modele o nienagannej estetyce, więc masz pewność, że będą się dobrze prezentowały w każdych warunkach. Niemniej jednak ich podstawowym celem jest ułatwienie codziennego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach – zaprezentowane w powyższej tabeli modele z pewnością sprostają temu wyzwaniu.

Podobne artykuły
Napisz do nas

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się.

Tekst nieczytelny? Zmień go.