Sprawne auto osobowe lub dostawcze, które wypożyczone zostało w ramach długoterminowego wynajmu samochodów, wymaga okresowych przeglądów technicznych oraz innych działań związanych z normalną eksploatacją pojazdu. Pieczę nad tymi działaniami sprawuje wypożyczalnia, a odpowiednie zapisy powinny znajdować się w regulaminie, co dodatkowo zabezpiecza Klienta przed ponoszeniem nieplanowanych kosztów. Dlaczego zatem warto skorzystać z takiej opcji wynajmu?

Długoterminowy wynajem samochodów w praktyce

Ustalenia dotyczące okresu długoterminowego wynajmu samochodów w danej wypożyczalni jasno precyzują, kiedy wypożyczenie można zaliczyć do długoterminowych. Nasz regulamin określa ten czas „powyżej 7 miesięcy”, nie precyzuje natomiast górnej granicy. Już w tym minimalnym odcinku czasu może zajść potrzeba dwukrotnej sezonowej zmiany opon, a także zgłoszenia się na przegląd techniczny. Zupełnie inaczej jednak niż w przypadku korzystania z własnego samochodu, w przypadku auta wypożyczonego trzeba wynajmowany pojazd udostępnić, a organizacją wszelkich działań oraz pokryciem kosztów zajmie się wypożyczalnia.

Pracownik lub właściciel wypożyczalni kontaktuje się z Klientem, aby poinformować o zbliżających się terminach i w celu ustalenia miejsca, w które należy dostarczyć auto. Wszystkie działania odbywają się w punktach wybranych przez wypożyczalnię, co dla osoby wynajmującej jest kolejnym udogodnieniem, ponieważ bez samodzielnego szukania odpowiedniego warsztatu będzie mieć pewność, że otrzymuje ponownie w pełni sprawne i bezpieczne auto. Z myślą o naszych Klientach faktycznie realizujemy ich potrzeby, nie ingerując nadmiernie w plan dnia.

Awaria podczas długoterminowego wynajmu samochodów – z tym również do wypożyczalni

Oczywiście działania dotyczące sprawności pojazdów z wypożyczalni nie dotyczą jedynie rutynowych kontroli lub prac konserwacyjnych. Zarówno długoterminowemu wynajmowi samochodów, jak i wypożyczeniu na inny dowolny okres, mogą towarzyszyć sytuacje, w których konieczna będzie naprawa określonej usterki i również w takim przypadku należy się zgłosić do wypożyczalni, aby uzyskać informacje, jak należy dalej postępować.

Jeżeli usterka powstała z przyczyn niezależnych od kierowcy wynajmowanego auta, wypożyczalnia może w ramach indywidualnych ustaleń i po zasięgnięciu opinii fachowca:

  • pokryć całkowity koszt naprawy,
  • udostępnić auto zastępcze w przypadku awarii, której skutkiem byłoby unieruchomienie auta np. na całą dobę,
  • w przypadku auta zastępczego dostosować jego klasę do pojazdu uszkodzonego.

Może być również tak, że to użytkownik po otrzymaniu pisemnej zgody wypożyczalni zleci naprawę i ją opłaci, a następnie otrzyma z wypożyczalni zwrot środków na podstawie przedstawionych faktur, jeśli naprawa będzie uzasadniona.

O co należy zadbać samodzielnie korzystając z auta w Białymstoku lub poza miastem?

Tak jak wypożyczalnia przejmuje znaczną część związaną z prawidłowym działaniem samochodów w wynajmie długoterminowym z WRC Cars w Białymstoku, tak na Najemcy spoczywa obowiązek dbania o inne aspekty podczas wynajmu. Obejmuje to między innymi tankowanie odpowiednim paliwem, uzupełnianie płynów, oleju, dbanie o czystość karoserii i o porządek wewnątrz auta. Taka współpraca Klientów z wypożyczalnią sprawia, że każdy długoterminowy wynajem samochodów obsługujemy w sposób profesjonalny i z zaufaniem.

Podobne artykuły
Napisz do nas

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się.

Tekst nieczytelny? Zmień go.