Korzystanie z usług pomocy drogowej daje możliwość szybkiego uporania się z transportem auta po wypadku lub kolizji, dlatego im sprawniej działa w tej kwestii wynajem lawet, tym efektywniej można przeprowadzić poszczególne działania. Bez względu na to, czy uszkodzony pojazd można niezwłocznie zabrać z miejsca zdarzenia, czy powinien on tam zostać na przykład do czasu przyjazdu policji, numer telefonu sprawdzonej wypożyczalni lawet zawsze warto mieć przy sobie.

Warunki wynajmu lawet zależnie od okoliczności

Uszkodzony pojazd za sprawą usługi wynajmu lawet może zostać przetransportowany do autoryzowanego punktu naprawy nieodpłatnie lub przy naliczeniu kosztów przez wypożyczalnie. W zależności od przebiegu zdarzenia drogowego, można wyróżnić dwa scenariusze:

  • sprawcą jest Klient wypożyczalni – osoba, z której przyczyny doszło do stłuczki pokrywa koszty lawety; w praktyce opłaty te reguluje zazwyczaj towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach ubezpieczenia OC; osoba poszkodowana nie ponosi zatem kosztów,
  • poszkodowanym jest Klient wypożyczalni – w tym przypadku również Klienta nie będą dotyczyć konkretne transakcje gotówkowe, ponieważ w ramach wynajmu z OC sprawcy udostępniamy także lawetę.

W każdej sytuacji, gdy udział w zdarzeniu miało auto z wypożyczalni, warto zapytać o kompleksową pomoc, ponieważ standardowo to wypożyczalnia przejmuje na siebie kwestie formalne, w tym kontakt z ubezpieczycielem, wgląd w prawidłowość sporządzonych oświadczeń oraz inne kwestie, mające docelowo wpływ na sprawne i profesjonalne doprowadzenie do końca spraw związanych z samym wynajmem lawety.

Oczywiście usługa dotyczy również kierowców, którzy podróżują własnym autem. Gdy pojazd ulegnie uszkodzeniu, a nie ma możliwości jego odholowania we własnym zakresie, można skorzystać z autopomocy i bezpiecznie przetransportować samochód, motor lub maszynę do punktu docelowego.

Wynajem lawet na terenie Polski i za granicę z WRC Cars Białystok

Indywidualne potrzeby Klientów oraz rzeczywiste cele ich wyjazdów omówić należy wcześniej, ponieważ w przypadku wyjazdów zagranicznych potrzebna jest zazwyczaj osobna pisemna zgoda z wypożyczalni. Taki wynajem lawet w naszej wypożyczalni w Białymstoku umożliwia między innymi przewóz uszkodzonych pojazdów, gdy kolizja miała miejsce poza granicami Polski. Laweta jest w pełni sprawna, wytrzymała i gotowa do podróży również po trudnych nawierzchniach, a odpowiednio zabezpieczone na niej auto nie ulegnie dalszym uszkodzeniom.

Zespolona forma części przewozowej z kabiną daje dodatkowe poczucie pewności na drodze oraz sprawdza się w najdłuższych nawet trasach i takie rozwiązanie warto wybierać zamiast lawet doczepianych, które były dawniej standardem. Obecne auto-lawety pozwalają znacznie lepiej zaplanować wszelkie działania transportowe w ramach auto pomocy, gdy uszkodzony pojazd powinien być odpowiednio umieszczony na platformie transportowej, solidnie zabezpieczony przed przemieszczaniem.

Pomoc drogowa w każdej sytuacji, czyli co jeszcze warto wiedzieć o wynajmie lawet?

Z wynajmem lawety powiązane są często dodatkowe udogodnienia, na przykład wypożyczenie auta na czas naprawy własnego pojazdu lub do czasu zakupu nowego, jeżeli pomoc drogowa oferowana jest w ramach działania wypożyczani aut. Takie rozwiązanie sprawia, że dzięki współpracy z jednym usługodawcą można w każdej sytuacji liczyć na kompleksową pomoc dotyczącą wynajmu auta lub wynajmu lawet.

Podobne artykuły
Napisz do nas

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się.

Tekst nieczytelny? Zmień go.