Wypożyczalnia samochodów dostawczych w ofercie posiada umowy krótkoterminowe i długoterminowe skierowane w stronę osób indywidualnych oraz przedsiębiorców potrzebujących pojazdu do celów służbowych. Podpowiadamy, jak dobrać najlepszą ofertę dla siebie.

Wynajem samochodów dostawczych – dopasuj pojazd do swoich potrzeb

Zanim rozpoczniemy porównywanie ofert wypożyczalni samochodów dostawczych działających na rynku, należy dokładnie ustalić, jakiego pojazdu potrzebujemy. Firmy, które decydują się na wynajem długoterminowy, powinny dobrać samochód dopasowany do prowadzonej działalności, wagi towarów, które będą przewożone oraz częstotliwości kursów. Uzupełnienie floty o pojazd dopasowany do potrzeb pozwoli obniżyć koszty działalności i usprawnić pracę.

Podobną zasadę powinny przyjąć osoby prywatne planujące wynajem samochodów dostawczych. Do przewozu materiałów budowlanych ze sklepu sprawdzi się inny pojazd niż do dużej przeprowadzki.

Klasyczne busy to tylko jedna z możliwości. W ofertach wypożyczalni dostępne są także pojazdy zabudowane kontenerami i samochody z platformami. Specjalnie dla firm przygotowywane są również oferty specjalne – np. pojazdy z chłodnią idealne do przewozu towarów wymagających odpowiedniej temperatury.

Ładowność pojazdu

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest ładowność pojazdu. Wypożyczalnie, oferujące wynajem samochodów, w swoich flotach posiadają pojazdy o różnej przestrzeni ładunkowej. Najlepiej jest wyliczyć wagę ładunku, który będziemy mieć do przewiezienia. W przypadku najmu krótkoterminowego, dość łatwo jest ocenić potrzebną ładowność auta. Warto pamiętać, że 1 kurs zawsze będzie tańszy niż 2 lub więcej przejazdów (zasada ta sprawdzi się np. podczas przeprowadzki czy przewozu materiałów na plac budowy), dlatego nie warto wybierać tańszego auta o niższej ładowności.

Firmy, które chcą podpisać umowę na wynajem średnioterminowy lub długoterminowy, również powinny w przybliżeniu oszacować wielkości przewożonych ładunków i na tej podstawie dobrać samochód o określonej pojemności, ponieważ przejazdy z częściowymi ładunkami będą generować zbyt wysokie koszty.

Sprawdź pojemność silnika

Podczas porównywania pojazdów dostawczych do wynajęcia, warto wziąć pod uwagę nie tylko przestrzeń ładunkową, ale i pojemność silnika. Koszty paliwa największe znaczenie mają przy wynajmie długoterminowym na 2-5 lat. Ekonomiczne modele doskonale sprawdzają się przy częstych (np. codziennych przejazdach). Wynajem samochodów dostawczych, z mocnym silnikiem o dużej pojemności, wiąże się z wysokimi kosztami benzyny, dlatego takie modele mogą stać się niepotrzebnym obciążeniem dla firmowego budżetu.

Przeanalizuj koszty najmu

Wypożyczalnie samochodów obliczają wysokość opłat na podstawie kilku czynników. Na ostateczną cenę składa się marka i model wybranego samochodu oraz jego ładowność, wyposażenie dodatkowe, polisy ubezpieczeniowe. Krótkoterminowy wynajem aut dostępny jest z limitem i bez limitu kilometrów. Gdy potrzebujemy samochodu dostawczego, aby przewieźć ze sklepu meble czy materiały budowlane, limit kilometrów może być korzystny, ponieważ możemy wyliczyć długość trasy. Warto również sprawdzać promocje (niektóre firmy proponują zniżki weekendowe).

W przypadku wynajmu długoterminowego, na cenę wpływa okres trwania usługi (tutaj umowy obejmują zwykle stałe raty miesięczne). W tym przypadku, warto dokładnie sprawdzić, czy wypożyczalnia samochodów dostawczych, zapewnia dodatkową ochronę (polisę Auto Casco, NNW, Assistance), zajmuje się przeglądami okresowymi oraz wymianą ogumienia.

Podsumowanie

Korzystny wynajem samochodów dostawczych wymaga doboru pojazdu dopasowanego do charakteru i wielkości przewożonych ładunków. Należy ustalić potrzebną nam ładowność i rozkład przestrzeni (kontener, platforma, bus), sprawdzić dostępne pojemności silników oraz koszty usług.

Podobne artykuły
Napisz do nas

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się.

Tekst nieczytelny? Zmień go.