Możliwości dotyczące wynajmu samochodów skupiają się wokół istotnych kwestii, a w propozycji szczegółowej poza marką, modelem auta oraz okresem wypożyczenia może znaleźć się także limit kilometrów, czyli odległość, której pokonanie danej doby lub miesiąca nie będzie niosło ze sobą dodatkowych kosztów. Decyzja o tym, którą opcję wybrać, powinna bazować na rzeczywistych planach służbowych lub prywatnych oraz uwzględniać nieoczekiwane sytuacje, które mogłyby znacząco wpłynąć na przebieg auta.

Udogodnienia w wynajmie samochodów, czyli jazda bez ograniczeń

Podstawową różnicą ważną z punktu widzenia najemcy jest koszt wynajmu samochodów. Gdy zapadnie decyzja o wypożyczeniu auta bez limitu kilometrów, należy liczyć się z wyższym kosztem wynajmu, rozliczanym miesięcznie lub inaczej, w zależności od czasu, na jaki został wypożyczony dany pojazd. Ze względu na model albo typ pojazdu różnice te są mniejsze lub większe, na przykład w autach niższej klasy może to być 20 zł za dobę, a w autach klasy wyższej – 40 zł i więcej. Rozliczenie miesięczne to często różnica kilkuset lub powyżej tysiąca złotych.

Niewątpliwym atutem wynajmu bez limitu kilometrów jest oczywiście znacznie większa swoboda korzystania z samochodu, podróżowania w celach prywatnych lub służbowych bez nadmiernego skupiania się na planowaniu trasy. Objazdy, spontaniczne wyjazdy oraz inne okoliczności nie będą zatem powodem zwiększenia wcześniej ustalonej opłaty, koszty pozostaną na poziomie określonym w umowie i zaakceptowanym uprzednio przez obie strony.

Podróże z limitem jako opcja współczesnego wynajmu samochodów

Wynajem samochodów z limitem kilometrów warto rozważyć, gdy codzienne lub sporadyczne podróżowanie jest w minimalnym stopniu narażone na przekroczenie określonej liczby kilometrów w danym cyklu. Jeżeli zatem podróże obejmują tylko drogę do pracy i odwiezienie dzieci do szkoły, albo – w przypadku wypożyczenia pojazdu jako auta służbowego – regularnych wizyt u kontrahentów zawsze w tym samym rejonie, opcja z limitem będzie dobrym rozwiązaniem.

Sam limit bywa jednak nieodczuwalny, ponieważ jeżeli wynosi on 300 km dziennie lub kilka tysięcy w rozrachunku miesięcznym, może to być ilość wystarczająca do swobodnego podróżowania na miarę potrzeb domostwa czy firmy. Należy zatem brać pod uwagę tę opcję również w przypadku codziennego dość intensywnego korzystania z auta, ponieważ często okazuje się, że ogółem limit kilometrów nie zostanie przekroczony. Trzeba jednak na wszelki wypadek przed zawarciem umowy zapytać o koszt za każdy przekroczony kilometr. Zazwyczaj opłata ta jest stosunkowo niewielka w odniesieniu do dziennej stawki za wynajem.

Zadbane auta w opcji wynajmu. Wybór samochodów z wypożyczalni w Białymstoku

Niewielki przebieg auta i jego umiarkowana eksploatacja stanowią ważny argument przy wyborze pojazdu przez naszych Klientów z Białegostoku oraz bliższych i dalszych okolic. Wprowadzając do cennika limit kilometrów zadbaliśmy o to, aby limit ten nie stanowił znaczącego ograniczenia, a jedynie normalizował dzienne lub miesięczne użytkowanie danego samochodu. Dla pełnej swobody pozostawiliśmy również opcję wynajmu samochodów bez limitu kilometrów, dostępną w przypadku każdego auta. Można zatem z powodzeniem tak dobrać okres wypożyczenia, aby dopasować do niego opcję z limitem/bez limitu lub odwrotnie – w zależności od planowanej liczby kilometrów wybrać wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy lub długoterminowy i komfortowo spędzać czas w podróży.

Podobne artykuły
Napisz do nas

Przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się.

Tekst nieczytelny? Zmień go.